Sonicade

Szczoteczki soniczne

Szczoteczka soniczna do twarzy – jak używać?

Każdemu, niezależnie od płci czy wieku, zależy na gładkiej cerze pozbawionej niedoskonałości. Nie zawsze jest to możliwe bez zasięgnięcia pomocy u specjalisty, jednak poprzez odpowiednią pielęgnacje można sobie przybliżyć ten efekt. Co rozumiemy poprzez “właściwą pielęgnację?”

Otóż jest to dostosowanie kosmetyków do rodzaju cery. Każda skóra twarzy jest inna, a co za tym idzie, wymaga ona zupełnie innej pielęgnacji. Kluczową rolę odgrywa również dogłębne oczyszczanie cery przy użyciu szczoteczki sonicznej do twarzy. Jak sprawdzić, jaki masz rodzaj cery?

Jak rozpoznać typ cery?

Zaczniemy od tego, jakie w ogóle wyróżniamy rodzaje cery, a trochę ich jest. Najpopularniejszymi z nich są: cera sucha, tłusta oraz mieszana. Oprócz tego możemy spotkać się jeszcze z cerą trądzikową, dojrzałą, wrażliwą, alergiczną

Czym charakteryzują się określone rodzaje cer?

Każdy typ cery jest inny, dlatego rozpoznanie ich nie należy do bardzo trudnych zadań. Niektóre z nich znacznie się od siebie różnią, dlatego na pewno bez problemu zrozumiesz, jaki jest Twój rodzaj skóry twarzy.

 • Cera tłusta – cechuje się nadmiernym przetłuszczaniem oraz błyszczeniem. Jej posiadaczki mogą odczuwać na twarzy nieprzyjemną warstwę sebum. Mogą również pojawiać się na niej niedoskonałości oraz poszerzone pory. Jest ona szczególnie uciążliwa latem, a dokładniej w upalne dni. Staraj się ją często przemywać. Niekiedy może się ona przetłuszczać od słabego nawilżenia, dlatego zaopatrz się w porządny krem. 
 • Cera sucha – posiadaczki tej cery mają najwięcej problemów w zimie, gdy powietrze jest suche. Charakteryzuje się ona mocnym napięciem oraz suchymi skórkami. Tego typu cerze trzeba zapewnić dużą dawkę nawilżenia.
 • Cera mieszana – to połączenie cery tłustej i suchej. W strefie T, czyli na czole, nosie i brodzie się przetłuszcza, natomiast na policzkach pozostaje sucha i napięta. Tutaj również rozwiązaniem może być dogłębne oczyszczenie oraz nawilżenie.
 • Cera dojrzała – w pewnym wieku skóra zaczyna tracić jędrność. Zaczynają się na niej pojawiać zmarszczki oraz przebarwienia. Jeżeli posiadasz taki typ cery, warto zastanowić się nad zakupem kosmetyków pielęgnacyjnych, które w składzie posiadają kwas hialuronowy.
 • Cera trądzikowa – widoczne są na niej różnego rodzaju niedoskonałości: krosty, zaskórniki, zmiany ropne. W wieku dojrzewania skóra ta jest zazwyczaj czymś normalnym, jednak warto wybrać się na wizytę do dermatologa. Jeżeli zastosuje się odpowiednie leki oraz właściwą pielęgnację, problem może całkowicie zniknąć. 
 • Cera wrażliwa i alergiczna – posiadaczki tych dwóch rodzajów cer mają sporo problemów, ponieważ nie każdy kosmetyk pielęgnacyjny się do nich nada. Często jest tak, że po zastosowaniu jakiegoś kremu cera jest podrażniona, czerwona i swędzi. Do tego rodzaju skóry kupuj delikatne i naturalne kosmetyki. Najlepsza jest metoda prób i błędów – stosuj to, co wiesz, że działa.

Dlaczego warto znać swój typ cery?

Dobrze dobrana pielęgnacja może pomóc w rozwiązaniu problemów ze skórą, a dobranie jej jest możliwe, dzięki rozpoznaniu swojego rodzaju skóry twarzy. Dzięki temu również dowiesz się, jak w pielęgnacji zastosować szczoteczkę soniczną. Wiedza ta jest bardzo przydatna, gdyż będziesz wiedzieć, czego wymaga Twój cera i jak należy się z nią obchodzić, by poprawić jej stan i uzyskać wymarzony efekt gładkiej skóry.

Jak używać szczoteczki do mycia twarzy?

W ostatnim czasie produkt, jakim jest szczoteczka do mycia twarzy, mocno zyskał na popularności. Urządzenie to jest bardzo proste w użyciu i przynosi zadowalające efekt, dlatego każdy kto marzy o gładkiej cerze, powinien stosować ją w swojej pielęgnacji. Jak ją używać?
Szczoteczka soniczna Sonicade została wyposażona w trzy tryby działania: do oczyszczenia, do ciepłego masażu oraz mycia połączonego z delikatnymi mikroprądami. Pierwszy z nich sprawia, że cera jest dokładnie oczyszczona, drugi pobudza cerę i zachęca ją do odmładzania, natomiast ostatni z nich regeneruje i głęboko odżywia skórę. Wybierz tryb, który najbardziej Ci pasuje i obserwuj efekty!

Szczoteczka soniczna do twarzy Sonicade to urządzenie, które możesz stosować na sucho, jednak my polecamy zastosować żel lub piankę do twarzy, która przeznaczona jest do Twojego typu cery. Dzięki temu zauważysz dużo lepsze efekty.

Szczoteczka soniczna do twarzy – jak często używać?

Częstotliwość używania urządzenia od Sonicade zależy od Twoich preferencji. Szczoteczkę można używać dwa razy dziennie – rano i wieczorem, stosując przy tym swój ulubiony tryb i prędkość. 

Istnieją jednak trzy typy cery, które bacznie powinny obserwować swoją skórę podczas mycia, a jest to cera wrażliwa, alergiczna i trądzikowa. W tym wypadku zaleca się ją na samym początku używać około 2-3 razy w tygodniu, gdyż mogą pojawić się zaczerwienienia, a efekt będzie odwrotny niż pożądany. Obserwuj swoją cerę i w razie potrzeby zmniejszaj/zwiększaj częstotliwość jej używania. 

Czy warto używać szczoteczki sonicznej?

Zdecydowanie tak! W końcu nie bez powodu jest to aż tak popularne urządzenie. Dzięki niemu zyskasz wiele korzyści, a Twoja cera Ci za to podziękuje. Jest to idealny produkt dla osób, które chcą mieć czystą i zdrową cerę. 

Co daje używanie szczoteczki sonicznej do twarzy Sonicade?

Szczoteczka do twarzy Sonicade została wyposażona w trzy tryby działania oraz kilka prędkości. Opisywaliśmy wyżej, jaki efekt osiągniesz, dzięki każdemu z nich. Zbierzmy je teraz w jedno. Urządzenie od Sonicade oferuje takie korzyści jak:

 • Dogłębne oczyszczenie i zlikwidowanie pozostałości makijażu,
 • Zniwelowanie zaskórników,
 • Odżywienie i regeneracja,
 • Pobudzenie oraz odmłodzenie,
 • Doskonałe przygotowanie do dalszej pielęgnacji.

Jak czyścić szczoteczkę do mycia twarzy?

Temat ten również warto poruszyć w naszym artykule. Każdy przedmiot, który dotyka Twojej twarzy, niezależnie od tego czy jest to szczoteczka soniczna, czy pędzle do makijażu, powinny być dokładnie umyte. Bakterie, które się na nich przenoszą sprawią, że nie zauważysz oczekiwanych efektów. Nie dotykaj twarzy rękami i dbaj o to, by rzeczy, którymi czyścisz twarz i nakładasz makijaż były dokładnie umyte.

Do umycia szczoteczki sonicznej do twarzy potrzebujesz wyłącznie wody i mydła. Po zastosowaniu urządzenia umyj je pod ciepłą wodą, osusz ręcznikiem papierowym i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Dzięki temu bakterie nie przeniosą się na skórę, a Ty będziesz mogła się cieszyć efektem gładkiej skóry. 

Podsumowane 

Kluczem do sukcesu w osiągnieciu idealnie gładkie cery bez niedoskonałości jest stosowanie w pielęgnacji dwóch rzeczy: dobrze dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych oraz szczoteczki sonicznej Sonicade. Dogłębne mycie twarzy rano i wieczorem sprawi, że skóra się oczyści, zrelaksuje, pobudzi, a Ty osiągniesz efekt cery pozbawionej niedoskonałości.

Staraj się jednak stale obserwować swoją skórę. Jeżeli widzisz, że jest ona zaczerwieniona, podrażniona i wrażliwa na dotyk, odstaw na chwilę szczoteczkę i wróć do niej, gdy stan cery się uspokoi. Zmniejsz także częstotliwość jej stosowania.